validebağ’da hukuk iptal, biz direnişe devam ediyoruz! -

 

Validebağ Gönüllüleri’nin ve İstanbul Kent Savunması’nın açıklaması şöyle:
Validebağ Direnişi meşruiyet kaynağını AKP iktidarının ve sermayenin oyuncağı haline gelmiş olan “hukukun” kurallarından değil; yurttaşların doğayı-kenti savunma haklarıyla sokaktaki varlıklarından ve yaşamı savunanların dört bir yandan gönderdiği dayanışma mesajlarından almaktadır.
Yönetenler “Validebağ’da yürütmeyi durdurma kararı iptal, inşaata devam” diyor. Biz Validebağ Direnişçileri, “hukuk iptal, direnişe devam” diyoruz. Söz konusu inşaatı çeşitli ayak oyunlarıyla yapmaya çalışanların asıl niyetlerinin bir tek çivi dahi çakılmaması gereken Validebağ Korusu’nda “çılgın projelerini” hayata geçirmeye çalışmak olduğunu biliyoruz. Dün Üsküdar Belediye Başkanı’nın günlerdir yok saydığı yürütmeyi durdurma kararına uyacağını söylemesi nasıl suçun itirafı ise, bugün İBB Başkanı’nın olmadığı söylenen mahkeme kararının iptal edildiğini söylemesi de aynı suçun yeniden itirafıdır.
Biz yaşamı savunanlar, koruyu koruyanlar 2 Kasım Pazar günü yan yana geliyor, yeni bir yurttaşlık bilincini hep beraber kuruyoruz.
Tüm İstanbul halkını Validebağ direnişine kitlesel biçimde katılmaya, kentini savunmaya davet ediyoruz!
Saat: 16:00- Toplanma ve Yürüyüş
Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Önü ve Acıbadem Metrobüs Önü
Saat:17:00- Basın Açıklaması
Validebağ Direniş Alanı
Başlangıç, bütün dostlarını yürüyüşe “Müştereklerimiz” kortejinde katılmaya davet ediyor!
Bulunduğu kategori : Duyurular

Yazar hakkında

İlgili Yazılar