sınıf dayanışması adına zorunlu bir açıklama -

 

Biz aşağıda imzası bulunanlar 54 gündür bütün zorluklara rağmen, insanlık dışı çalışma koşullarına ve taşeron düzenine karşı direnişlerini sürdüren yüzlerce Greif işçisinin mücadelesini selamlıyoruz.

Greif işçilerinin geride kalan süreç boyunca sadece Greif işverenine karşı değil, aynı zamanda DİSK/Tekstil Sendikası’nın sınıf mücadelesi açısından kabul edilemez tavırlarına karşı da mücadele yürütmek zorunda kaldıklarını üzülerek görüyoruz.

İşçi sınıfı, mücadelesini sadece sermayeye karşı değil, sendikal bürokrasiye karşı da yürütür. Greif işçilerinin mücadelesini bu doğrultuda okumak gerekir. Unutulmasın ki sendikalar işçi sınıfının öz örgütüdür. Greif direnişi bir işçi kolektifidir. Greif işçilerinin bu yönde inisiyatif göstererek sendikal alanın bütününe müdahale ediyor olması son derece önemli bir birikimdir.

Önümüzdeki süreçte de her koşul ve durumda Greif işçilerinin mücadelesinin yanında olacağımızı deklare ediyor, ve sınıf mücadelesinin gereği olan bu dayanışmanın başta DİSK’in kendisi olmak üzere tüm emek dostları tarafından sahiplenilmesi çağrısında bulunuyoruz.

Greif İşçisi yalnız değildir!

Yaşasın sınıf dayanışması!

 

1- Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu

2- Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

3- Büro Emekçileri Sendikası İstanbul 1 No’lu Şubesi Yönetim Kurulu

4- Av. Fırat Epözdemir -Özgürlükçü Hukukçular Derneği Başkanı

5- Siyasi Tutsaklara Özgürlük Çalışma Grubu

6- Volkan Yaraşır – Araştırmacı – Yazar, Tez. Koop.İş Sendikası Genel Eğitim Danışmanı

7- Selin Top – TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İst. Şb. Yk Eş Başkanı

8- Nedret Durukan – TMMOB Maden Mühendisleri Odası İst. YK Üyesi

9- Selen Harman – TMMOB Kimya Mühendisleri Odası YK Üyesi

10- Beril Akaydın – TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İst. Şb. YK Saymanı

11- Murat Bostancı – Depo, Antrepo, Gemi Yapımı, Deniz Taşımacılığı Sendikası (DGD-SEN) Genel Başkanı

12- Mehmet Emin Yılmaz – Giyim İşçileri Sendikası Kurucu Başkanı

13- Mustafa Adnan Akyol – İnşaat İşçileri Sendikası Kurucuları Adına

14- Serdar Aslan – Güvenlik İşçileri Sendikası (Güvenlik-Sen) Genel Başkanı

15- Özgür Öztürk – Güvencesiz İşçiler Sendikasi (Umut Sen) Genel Başkanı

16- Taylan Özgür Tekmil – Büro Emekçileri Sendikası (BES) İstanbul 3 No’lu Şube Örgütlenme Sekreteri

17- Arif Ekinci – Eğitim-Sen 6 No’lu Şube Örgütlenme Sekreteri

18- Barış Uluocak

19- Dursun Doğan –Büro Emekçileri Sendikası (BES) İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı

20- Metin Erkan Özkan – Büro Emekçileri Sendikası (BES) İstanbul 1 No’lu Şubesi Yönetim Kurulu üyesi

21- Ejder Erbulan- Büro Emekçileri Sendikası (BES) İstanbul 1 No’lu Şubesi Yöneticisi

22- Kader Kalkan – Büro Emekçileri Sendikası (BES) 3. No’lu Şube Basın Yayın Sekreteri

23- Mahinur Şahbaz – Emekli Dayanışma Sendikası adına Genel Başkanı

24- Bengi Yıldırım – Eğitim-Sen 2 No’lu İşyeri Temsilcisi

25- Bekir Taştan – KESK BTS İstanbul 1 No’lu Şube Sekreteri

26- Sevgim Denizaltı – Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şube Sekreteri

27- Ali Dede – Deri Kundura ve Tekstil İşçileri Derneği Başkanı

28- Yunus Öztürk – Eğitim Sen 1 No’lu Şube İşyeri Temsilcisi (Eski yürütme kurulu üyesi)

29- Saniye Denli – Eğitim Sen 1 No’lu Şube İşyeri Temsilcisi ( eski yürütme kurulu üyesi)

30- Kaya İlhan Demirseren – Eğitim Sen 8 No’lu Şube İşyeri Temsilcisi (eski yürütme kurulu üyesi)

31- Bülent Köroğlu- IG Metall MAN İşçi Temsilcisi

32- Av. Zeycan Balcı Şimşek – Direnişçi Greif işçilerinin avukatı

33- Av. Bülent Şimşek – Direnişçi Greif işçilerinin avukatı

34- Av. Gökmen Yeşil – Direnişçi Greif işçilerinin avukatı

35- Av. Naciye Demir – BES 1 No’lu Şube Avukatı

36- Av. Şerife Ceren Uysal – Depo Antrepo Gemi Yapımı ve Taşımacılığı Sendikası (DGD-Sen) Avukatı

37- Av. Meryem Asıl – Güvenlik İşçileri Sendikası Avukatı

38- Av. Mutlu Serbest – Depo Antrepo Gemi Yapımı ve Taşımacılığı Sendikası (DGD-Sen) Avukatı

39- Av. Fatma Arda Bicaz – Güvenlik İşçileri Sendikası (Güvenlik – Sen) Avukatı

40- Av. Mürsel Ünder –  Güvencesiz İşçiler Sendikası (Umut-Sen) Avukatı

41- Av. Güldem Demir – Güvencesiz İşçiler Sendikası (Umut – Sen) Avukatı

42- Av. Zehra Yeşil- HDP Avcılar Belediye Başkan Adayı

43- Aydın Ağlamaz – Eğitim-Sen 5 No’lu Şube Üyesi

44- Himmet Ekinci – Eğitim-Sen 5 No’lu Şube Üyesi

45- Dudu Hazal Ok – Elektrik Mühendisleri Odası İst Şube üyesi

46- Selim DİKEL – Kamu Emekçisi ve BES İst. 2 No’lu Şube üyesi

47- Suphi Toprak – Akademisyen – Ver.di Sendikası üyesi

48- Tülin Öngen – Akademisyen

49- Yr. Doç. Dr. D. Çiğdem Sever – Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi

50- Araş. Gör. Dr. Mehmet Cemil Özansü – İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

51- Esmeray Yoğun – Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi

52- Çağlar Dölek – ODTÜ Araştırma Görevlisi

53- Nihat Koçyiğit – İzmir Ünv. Öğretim Görevlisi

54- Yard. Doç Dr Berna Güler Müftüoğlu –  Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi

55- İbrahim Varlı – BirGün Gazetesi Haber Müdürü

56- Ayça Söylemez – Gazeteci

57- Uğur Güç – Gazeteci

58- Bahadır Eren – Kirpi Edebiyat ve Düşün Dergisi Editörü

59- H.Burak Öz – Karşı Gazetesi

60- Erdal Bektas – Gazeteci

61- Burçin Kuz – Toplumcu Mühendis Mimar Şehir Plancıları – Beyaz Yaka Dayanışması

62- Fırat Atman – Toplumcu Mühendis Mimar Şehir Plancıları

63- Saniye Eyüpoğlu Atman – Toplumcu Mühendis Mimar Şehir Plancıları

64- Nilgül Korkmaz – Toplumcu Mühendis Mimar Şehir Plancıları

65- Uğur Kaan – Toplumcu Mühendis Mimar Şehir Plancıları

66- Burcu Kuz – Toplumcu Mühendis Mimar Şehir Plancıları

67- Deniz Alkan – Emek Hareketi’nden Mühendisler

68- Gülzade Merve İnce – Mimar, Aktif Politika Atölyesi

69- Bilge Alpin – Toplumcu Mühendis Mimar Şehir Plancıları, Beyaz Yaka Dayanışması

70- Aslı Çalıkoğlu – Aktif Politika Atölyesi

71- Şehriban Çam – Aktif Politika Atölyesi

72- Zafer Anadolu – Emek Hareketi’nden Mühendisler

73- Esengül Demir – Kadın Mühendisler Üyesi

74- Serpil Ünal – İSİG Kadın Meclisi

75- Berivan Öncel – Gıda Mühendisi – HDP Kadın Meclisi Üyesi

76- Barış Akgül – Seyyar Forum

77- Av. Tamer Doğan – Yeldeğirmeni Dayanışması

78- Volkan Kahyalar – Disk Bank-Sen üyesi, Beyaz Yaka Dayanışması

79- Psig. Mesiha Fidan – Yeldeğirmeni Dayanışması

80- Selma Eroğlu – Yeldeğirmeni Dayanışması

81- Şule Akın – Elektrik Mühendisi – Yeldeğirmeni Dayanışması

82- Melis Özbakır – Caferağa Dayanışması

83- Gözde Kalyoncu – Caferağa Dayanışması

84- Tigin Öztürk – Acıbadem Dayanışması

85- Aylin Tokyay – Acıbadem Dayanışması

86- Pelin Boğa – Yoğurtçu Kadın Platformu

87- Cem Albay – Beyaz Yaka Dayanışması

88- Ali Batuhan Dayıoğlu – Beyaz Yaka Dayanışması

89- Nagehan Kızılkaya – Beyaz Yaka Dayanışması

90- Melike Odabaş – Beyaz Yaka Dayanışması

91- Bertan Koyuncu – Mimar

92- Evrim Dirican – Öğretmen

93- Nurcan Çoksusamış – Öğretmen

94- Gülgün Çokuğraş – İktisatçı

95- Av. Faruk Simge Sağın

96- Meryem Kayan – Çevre Mühendisi

97- Tunç Şenel – Makina Mühendisi

98- Emir Atay – DİSK Bank-Sen üyesi

99- Gökhan Başakoğlu – İktisatçı

100- Savaş Güngör- Mali Müşavir

101- Barış Alkan

102- Faik Başaran – Endüstri Mühendisi

103- Halenur Aynur – Çevre Mühendisi

104- Ahmet Gürbüz – Makina Mühendisi

105- Behice Çağlar – Makine Mühendisi

106- Eylül Durukan – Reklamcı

107- Hakan Öztürk – Makine Mühendisi

108- Gülcan Çoksusamış-Eczacı

109- Lerzan Örmeci – Akademisyen

110- Şükrü Ekin Kocabaş – Akademisyen (Koç Üniversitesi)

111- Deniz Yükseker – Akademisyen (Koç Üniversitesi)

112- Figürasyon Emekçileri Derneği Girişimi

113- Eylem Alhas – Eğitim Sen İstanbul 1 No’lu Şube İşyeri Temsilcisi

114- Serdar Atak – Gıda Mühendisi

115- Ulaş Kanar – Acıbadem Dayanışması

116- Simge Kanar – Acıbadem Dayanışması

117- Bekir Öğretici – Acıbadem Dayanışması

118- Kubilayhan Kızıldenizli – Acıbadem Dayanışması

119- Tuncay Öztürk – Makina Mühendisi

120- Nurten Gültekin Çalık – Makina Mühendisi

121- Yrd. Doç. Dr. Öznur Sevdiren – Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi

122- Murat İnceoğlu – Gazeteci

123- Av. Rahim Çoksusamış

124- Fatma Akkın – Eğitim-Sen 4 No’lu Şube İşyeri Temsilcisi

125- Murat Balta – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Damal Şubesi

126- Ömer Burçin Özkişi – Gıda Mühendisi

127- Psikolog Doğan Korkmaz – Sağlık Emekçileri Sendikası

128- Barış Gönülşen – Çevirmen, İSİG Meclisi

129- Necla Akgökçe – Petrol-İş Kadın Dergisi Editörü

130- Yurdagül Şahin Demir – Eğitim-Sen İstanbul 2 No’lu Şube üyesi

131- Hüseyin Demir – Eğitim-Sen İstanbul 2 No’lu Şube üyesi

132- Av. Ülkü Doğan

133- Bülent Koç – Eğitim Sen Ankara 4 No’lu Şube İşyeri Temsilcisi

134- Arzu Demir – Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri

135- Yayın Emekçileri Kolektifi

 

Bulunduğu kategori : Sol

Yazar hakkında

İlgili Yazılar