“saldırı işçi sınıfının örgütlenmesine karşı yapılmıştır” – disk devrimci turizm iş istanbul bölge temsilciliği -

 

DİSK Devrimci Turizm İş İstanbul Bölge Temsilciliği Soma’da gerçekleştirilen saldırıya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Basına ve kamuoyuna,

Soma’da 301 madencinin göz göre göre katledilmesinin üzerinden 113 gün geçti. Geçen süreye ve yapılan mücadelelere rağmen dün İmbat Madencilik’e ait bir ocakta çalışan bir işçi arkadaşımız daha öldü.

İş cinayeti ile öldürülen Metin Keskin arkadaşımızın evine taziyeye giden ve bölgede ilk cinayetten bu yana DİSK Dev Maden Sen ve işyeri konsey-komite örgütlenme çalışması sürdüren Kamil Kartal ve Başaran Aksu ile maden işçisi arkadaşımız Onur Uzan sayıları yüzleri bulan TÜRK-İŞ üyesi sarı sendikacı ve çetecilerin linç saldırısına uğramıştır. Çeşitli yerlerindeb yaralanan arkadaşlarımızın sağlık durumları iyidir.

Bu saldırı işçi sınıfının örgütlenmesine karşı yapılmıştır. Bu saldırı maden patronlarının çıkarlarını savunmak için tertip edilmiştir. Saldırıya ortak olanlar er ya da geç karşısında Somalı maden işçileri ve işçi sınıfını bulacaktır.

DİSK Devrimci Turizm İşçileri Sendikası İstanbul Bölge Temsilciliği olarak eğitim uzmanlığı görevimizi sürdüren Kamil Kartal başta olmak üzere arkadaşlarımıza yapılan saldırıyı kınıyor ve takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz.

Yaşasın DİSK

Yaşasın İş Yeri Konsey ve Komite Çalışmaları

Yaşasın İşçi Sınıfının Birliği

DİSK Devrimci Turizm İş İstanbul Bölge Temsilciliği

Bulunduğu kategori : Emek

Yazar hakkında

İlgili Yazılar