inşaat işçileri sendikası kuruldu ve ilk eylemini yaptı… -

 

inşaat iş

 

Basına ve Kamuoyuna

Bugün burda iki nedenden dolayı karşınızda bulunmaktayız. Birnci olarak “Dünyayı biz inşa ediyoruz, altında biz kalıyoruz. ARTIK YETER” diyerek çıktığımız yolda büyük bir adım attarak  İnşaat İşçileri Sendikasını (İNŞAAT-İŞ) kurduk!

İkinci olarak STAR TOWERS iki yıl önce çalışıp halen ücretlerini alamyan işçi arkadşlarımızın hakları için buradayız.

Hertürlü kıuralsızlığın hüküm sürdüğü tam bir barbarlık düzenin hüküm sürdüğü bir sektördür inşaat sektörü… İki yıldır ücretlerini almayan işçi arkadaşlarımız inşaat sektöründe nasıl bir barbarlığın hüküm sürdüğünü anlatmamıza gerek bırakmamaktadırlar. Sendikamız biz inşaat işçileriin insanca yaşam özleminin ilk adımıdır.

Biz inşaat işçileri bu sendikayı kurduk çünkü; inşaatlarda her gün yaşanan ölümlere artık son vermek istiyoruz ve mücadeleyi seçiyoruz….

Bu sendikayı kurduk çünkü; Adana’da Barış Ergin gibi çocuk işçilerin inşaatlarda ölmelerini istemiyoruz ve mücadeleyi seçiyoruz…

Bu sendikayı kurduk çünkü; kapitalizmin can damarı sektörlerinden biri olan inşaat sektöründe biz işçilerin sömürülmesine, ezilmesine ve aşağılanmasına son vereceğiz. Başta inşaat sektörü olmak üzere, işçi sınıfının ter döktüğü her alanda inşaat işçileri olarak sınıf kardeşlerimizle beraber kapitalizmin tabutuna son çiviyi çakana kadar mücadele edeceğiz. İnşaat İşçileri Sendikası olarak bu kavgada en önde ve sonuna kadar yer alacağız…

Bu sendikayı kurduk çünkü; biz inşaat işçileri olarak, işçi sınıfının militan, sınıfına güvenen ve sınıf bilincini bir an olsun elden bırakmadan mücadele eden üyeleri olacağız…

Bizleri ulusal ve mezhepsel farklılığımızı öne sürerek ayırmaya, birbirimize düşürmeye çalışan ve birliğimizi bozmaya çalışan şovenizme karşı işçilerin birliği şiarını yükselteceğiz. Çünkü düşmanımız ortak ve kurtuluşumuz da birlikte mücadeleden geçiyor.

Hiçbir sendikal yasanın hükmünün olmadığı inşaat sektöründe sendikamızı kurararak kendi yasamızı sokakta yapacağız. Kuruluşumuzu anlayışımıza uygun olarak sokakta yapıyoruz. Sömürünün, sınıfların ve sınırların olmadığı bir dünyayı kurmak mümkün ve bunu başaracağız…

Basın açıklamamızı Eseenyurt Belediyesinin önünde yapmamzın ndedini  Burada Esenyurt Belediyesinin de ortak olduğu RDS Enerji ve REFORM inşaat da çalışan ve STAR TOWERS ‘ın inşasında yer alan, yaklaşık 2 yıldır maaşlarını alamayan işçi arkadaşlarımızla beraber buradayız. Burada çalışan işçi arkadaşlarmız çalışmalarının karşılığı olarak kendilerine verileceği söylenen maaşlarını almalıdırlar. 2 yıldır işçilere maaşlarının verilmemesini kabul etmiyoruz ve işçi arkadaşlarımız  maaşlarını alana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

İnşaat işçileri sendikası olarak sömürünün her biçimine karşıyız ve sınıfın bir parçası olarak, sendikamızda örgütlenip  birlikte sömürüyü sonlandırmak için mücadeleyi büyüteceğiz.

Dünyayı biz inşa ediyoruz, yine biz altında kalıyoruz. ARTIK YETER

Kendimiz İçin Sefalet, Sermaye İçin Zenginlik Üretmeyeceğiz!

Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz!

İnşaat İşçileri Sendikası/ İNŞAAT- İŞ

Bulunduğu kategori : Emek

Yazar hakkında