güvenlik-sen yırca’daki kolin güvenlik işçilerine sesleniyor -

 

Danıştay’ın aldığı karar, Yırca köyünde 6000 zeytin ağacının hukuksuz ve hunharca sökülmesi olayına son noktayı koydu: Yırca zeytinliklerinde termik santral yapılamaz. Ama olayın kendisi bitmedi, hatta başka boyutlar kazandı. Danıştay kararından sonra 50’si özel güvenlik görevlisi olmak üzere 100 çalışanını işten çıkaran Kolin pervasızlığa devam ediyor.
İşten çıkarılan 50 özel güvenlik görevlisi, “iş ve emeklilik garantisi” ile kandırıldıklarını, köylülerle karşı karşıya getirilerek sermaye tarafından kullanıldıklarını söylüyorlar ve haklarını arıyorlar.
Güvenlik-Sen hak arayan güvenlik emekçilerinin yanında olmak için kurulmuş bir sendikadır. Fakat bugün kandırıldıklarını, kullanıldıklarını söyleyen bu güvenlik emekçilerinin bundan kısa süre önce darp ettikleri, kelepçeleyip barakalara kilitledikleri Yırca köylülerinin hakkı da bizim için kutsaldır. Bu nedenle işten çıkarılan 50 güvenlik emekçisinin arasından köylülere karşı şiddet uygulamış olanları öncelikle Yırca köylülerinden özür dilemeye, helallik almaya çağırıyoruz. Bunu yapıp sendikamıza üye oldukları takdirde kendilerinin hak mücadeleleri bizim de mücadelemiz olacaktır.

GÜVENLİK-SEN

Bulunduğu kategori : Emek

Yazar hakkında

İlgili Yazılar