Barış İçin Akademisyenler’den Acil Dayanışma Çağrısı

Bildiğiniz üzere 3 arkadaşımız cezaevindeler. Daha önce Esra Hocanın tecritte olduğunu söylemiştik. Dün Esra Hoca keyfi bir şekilde tecritte olduğu odadan alınıp daha küçük, pis ve havalandırması olmayan bir odaya yerleştirildi. Muzaffer ve Kıvanç Hoca ise dün Silivri Cezaevine nakledilmişti. Bugün BAK Hukuk ağından avukat arkadaşımız Silivri Cezaevini ziyaret etmis. Onun aktardığı bilgiler şu şekilde “çok selamlari ve teşekkurleri var herkese. Çok katı bir biçimde tecritte olduklarini, üc kisilik iki ayrı odada tek baslarına tutulduklarını, birbirleriyle ve baskalarıyla gorustürülmediklerini, tüm kitaplarının ileride geri verilmek üzere alındıgını, defter kalem dışında odalarının tümüyle boş olduğunu, Silivri’ye getirildiklerinde onur kırıcı bir biçimde çıplak arandiklarini ve 20 dakika çıplak tutulduklarını. İlk isteklerinin aynI odada kalmak oldugunu” belirtmisler.
Arkadaşlarımız tutuklandıkları ilk günden beri bize mücadele mesajları yollamaya devam ediyorlar. Tutsaklık koşulları onların dirençlerini, barış çığlığını yükseltmeye devam etmelerini alt edemedi. Şimdi buna karşılık arkadaşlarımıza daha da onur kırıcı ve insanlık dışı koşullar dayatılıyor. Biz bu insanlık dışı onur kırıcı muamelenin derhal sona erdirilmesini ve arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Bu durumu elimizden gelen tüm imkanları kullanarak ulusal/uluslarası basını ve kurumları kullanarak yayalım. Bu durum kabul edilemez.
Arkadaşlarımızla dayanışmak için özgürlük nöbetimizi devam ettireceğiz. Aynı zamanda arkadaşlarımıza kart atarak onlarla dayanışmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarımızın serbest bırakılması için dayanışmayı büyütmeye devam edeceğiz.
 Kıvanç Ersoy: Silivri Cezaevi 9 Numaralı Yüksek Güvenliklı Kapalı Cezaevi C-1 Blok 6 Silivri-İSTANBUL
 Muzaffer Kaya: Silivri Cezaevi 9 Numaralı Yüksek Güvenliklı Kapalı Cezaevi C-1 Blok 4 Silivri-İSTANBUL
 Esra Mungan Gürsoy: Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bakırköy-İSTANBUL
Sevgi ve Dayanışmayla
Bulunduğu kategori : Dâhiliye